საქართველოს სკოლის ადმინისტრატორთა ასოციაცია ევროპის სკოლის ხელმძღვანელთა ასოციაციას შეუერთდა
ევროპის სკოლის ხელმძღვანელთა ასოციაციის რიგებში ჩვენი ყოფნა სასიხარულო და საპასუხისმგებლო ფაქტია, რადგან:
1.ევროპული ასოციაცია ევროკავშირის საგანმანათლებლო პოლიტიკის დანერგვის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი მხარდამჭერია, რაც ჩვენც გვაძლევს რეალურ შესაძლებლობას ხელი შევუწყოთ ამ სფეროში ევროინტეგრაციისათვის საჭირო პროცესებს.
2.ევროპულ ასოციაციაში ჩვენი ქვეყნის წარმომადგენლობის გაჩენა ქართული საგანმანათლებლო სივრცისა და განსაკუთრებით, სკოლის ადმინისტრატორებისთვის ახალი შესაძლებლობების გაჩენას ნიშნავს.
ასამბლეაზე საქართველოს სკოლის ადმინისტრატორტთა ასოციაციის წარმომადგენლებმა ევროპის სკოლის ლიდერებთან ერთად, რიგ საკითხებზე ისაუბრეს და სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებიც დასახეს.

Georgian School Administrators Association has joined the European School Heads Association
1. The European Association is one of the most important supporters of the introduction of the EU education policy, which gives us a real opportunity to contribute to the processes necessary for European integration in this area.
2. Our country's representation in the European Association means the emergence of new opportunities for the Georgian educational space and especially for school administrators.
Representatives of the Georgian School Administrators Association, together with the European School leaders, discussed a number of issues and outlined plans for future cooperation